Dear reader,

Processed with VSCO with m6 preset

My Name is Fjoralba Krapi. As I am still in the process of discovering myself, here are some little things about me:

 1. My ultimate goal in this blog is to inspire you. I spend days, nights, weeks and months trying to come up with ideas regarding blogs, vlogs or any sort of medium of inspiration.
 2. I love writing and have loved writing ever since I was a little girl. I remember I used to write essays for my friends and sell them for 0.5 cents.
 3. I am a workaholic. If I spend a day not working, I go crazy. I literally don’t know how to rest.
 4. I believe in the power of the mind. Anything that you believe that you can achieve, you CAN. Your true potential lies in unleashing and understanding the power of your mind.
 5. I am in the process of writing my own book. 
 6. As a little girl, I used to believe the heart stops beating when you hold your breath.
 7. Creativity in everything. That’s my motto.

P.S follow me on my twitter account @AlbaKrapi and instagram account @albakrapi

Yours Truly,
Fjo

Advertisements

2 Comments

 1. Ergi Hysenaj says:

  Te mbaj mend para 2 vitesh tek sa beheshe gati per te kapur nje mundesi te arte dhe te bukur ne boten e artit, ate te muzikes. Nga ato ambjente plot tinguj dhe te rrethuar nga arti dhe artiste te lindur, te cilet rrezatonin me artin dhe zerin e tyre,ti ishe nje nga ato qe rrezatonte me se shumti modesti,thjeshtesi, brishtesi dhe shume miresi. Kishe nje buzeqeshje shume te çilter dhe te sinqerte! Sa qe te benin shume te afrueshme me njerezit aty prane dhe se di se pse po edhe me mua! Mbaj mend qe kishe po aq shume emocione sa edhe une po une mundohesha ti fshija brenda meje duke te inkurajuar ty Alba. Mbaj mend gjithashtu qe kishe nje familje te mrekullueshme, mami sidomos ishte shume e sjellshme! Ate dite isha i pari ne rradhe nga te shumtet ndersa ti ishe e fundit ne rradhe nga te paktet qe e fituan ate sfide, prandaj vendosa te rri ate dite gjithe diten per te shijuar te gjithe ate eskperience, per te pare se kush nga miqte qe fitova aty do kalonte ne sfiden tjeter dhe sigurisht edhe ty 😉 Besoj e kuptove se per eksperienc e kam!
  Truly yours ERGI! :))))

 2. Merita says:

  Pershendetje Alba, do te doja te bisedoja me ty lidhur me nje propozim per nje projekt qe do te realizohet shume shpejt! Te lutem me kontakto ne emailin tim: meritaksh@gmail.com

Leave a Reply